Fundacja Moto-Medic – Strona główna

Kalendarz Moto-Medic na rok 2020

Nowy rok – nowy kalendarzPierwsza strona naszego, fundacyjnego wygląda inspirująco! Jeśli Wam się podoba to „lajkujcie”.A jeśli chcielibyście go mieć lub podarować komuś w prezencie to… wypatrujcie postu po weekendzie. Będzie można go zdobyć!

Wizyta w Zielonym Przedszkolu

Święto ziemniaka. Zielone Przedszkole zaprosiło nas aby wspólne świętować przy wspomnianych ziemniakach i kawałku dobrej muzyki. Przy okazji odpowiadaliśmy na pytania zaciekawionych rodziców „jako to jest” przy tym tajemniczym NZK czy zakrztuszeniu. Najmłodsi także czerpali wiedzę i próbowali swoich sił w ćwiczeniach z „małą Anią”.

FUNDACJA MOTO-MEDIC MOTOCYKLOWE RATOWNICTWO MEDYCZNE

Nasza Fundacja powstała z połączenia pasji do jazdy na motocyklu oraz chęci niesienia pomocy innym ludziom. Z czasem wokół tej idei zgromadzili się ludzie, którzy pomimo dzielących ich różnic i zamiłowania do niezależności zbudowali zgrany zespół.

Jesteśmy w różnym wieku, pracujemy w różnych zawodach, mamy różne pasje i temperamenty. Lubimy się śmiać, dobrze bawić i aktywnie spędzać czas. Cenimy lojalność, odpowiedzialność i ludzi. Łączy nas potrzeba pomagania innym, zainteresowanie szeroko rozumianym ratownictwem oraz chęć przybliżenia zagadnień z pierwszej pomocy.

Czemu zależy nam na rozpowszechnianiu motocyklowego ratownictwa medycznego?
Ulice dużych aglomeracji miejskich są coraz bardziej zatłoczone, utrudnia to dojazd karetki pogotowia do osób potrzebujących pomocy. Często o życiu oraz powrocie do zdrowia ofiar wypadków decydują sekundy, dlatego tak ważne jest, aby ratownicy medyczni mogli udzielić pomocy jak najszybciej.

Alternatywą i pomocą dla dużego ambulansu staje się motocykl ratunkowy, którego czas dojazdu jest dużo krótszy. Wyposażony w odpowiedni sprzęt motocykl oraz odpowiednio przeszkolony motocyklista-ratownik są w stanie przed przybyciem zespołu karetki zabezpieczyć miejsce zdarzenia, udzielić niezbędnej pomocy i przygotować poszkodowanych do transportu do szpitala. Na wyposażeniu motocykla znajduje się m.in. zestaw do tlenoterapii, defibrylator AED, kołnierze ortopedyczne oraz sprzęt opatrunkowy i do unieruchomień, czyli wszystko co niezbędne do skutecznego niesienia pomocy poszkodowanym.

Po przybyciu na miejsce wiedza ratownika pozwala mu dokonać oceny miejsca zdarzenia, ilości osób wymagających pomocy medycznej oraz ewentualnie dodatkowo zadysponować odpowiednie służby ratownicze (Policja, Straż, itp.) tak, aby sytuacja została opanowana w całym swym spektrum.

Motocykle ratunkowe już dawno zostały docenione w innych krajach, gdzie służą niesieniu pomocy od wielu lat. W Polsce niestety jest to ciągle nowość – lecz mamy nadzieję to zmienić.